2022 Policja

Spotkanie z policją

„Policjant to naprawdę przyjaciel nasz bliski.
Przyjaciel, który myśli życzliwie o wszystkich.
Myśli o bezpieczeństwie na ulicy i w domu,
Zawsze spieszy z pomocą, kiedy trzeba komuś pomóc.
Czuwa żeby się komuś coś złego nie stało.
Z daleka już widzimy, jego czapkę białą”.

24 października 2022 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów z st. sierż. Urszulą Domoradzką oraz mł. asp Rafałem Szymańskim policjantami z Wydziału Prewencji w Wołominie.

Celem wizyty było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz zapoznanie z zawodem policjanta. Goście przybliżyli dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przypomnieli numery alarmowe oraz zasady zachowania się podczas spotkania z nieznajomym. Nasi uczniowie dowiedzieli się, jak bezpiecznie podróżować, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem oraz poruszania się rowerem po drodze. Nawiązali również do konieczności noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Podczas spotkania uczniowie zadawali pytania oraz dzieli się swoimi doświadczeniami. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja ubioru i wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta.

Serdecznie dziękujemy za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.

Zobacz galerię obrazków

Zespół ds. promocji