2023 10 10 ślubowanie 01

Ślubowanie klas 1

We wtorek, 10 października 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na pełnoprawnych członków społeczności szkolnej.

Uroczystość rozpoczęła się występem artystycznym w wykonaniu uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji i przedstawicieli Dywizjonu Zabezpieczenia Hydrograficznego, wychowawców i rodziców – ślubowali:

• godnie reprezentować imię szkoły,
  • szanować swoich rodziców, nauczycieli i kolegów,
  • wytrwałość w nauce i poszerzanie swojej wiedzy.

Po złożeniu przysięgi uczniowie zostali pasowani przez Panie Dyrektor oraz marynarzy symbolicznym ołówkiem. Każdy pierwszoklasista otrzymał kołnierzyk marynarski jako symbol jedności z naszą szkołą oraz pamiątkowy dyplom.

W czasie uroczystości panowała podniosła atmosfera. Pierwszaki dały się poznać jako prawdziwi artyści pięknie recytując i śpiewają. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie. Przede wszystkim życzymy, aby poczuli, że szkoła to ich drugi dom i zawsze znajdą tu wsparcie, opiekę i poczucie bezpieczeństwa.

Jadwiga Gołaszewska, Magdalena Łoś,
Iwona Niemyjska, Izabela Wawrzaszek

Podczas uroczystości wykorzystano nagłośnienie i sprzęt audio-wizualny zakupione w ramach Laboratorium Przyszłości.