2023 06 Sienkiewicz 006

SIENKIEWICZ WIECZNIE ŻYWY

W czerwcu 2023r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Heleny i Stefana Nasfeterów w Wołominie miały miejsce ciekawe wydarzenia w ramach projektu Henryk Sienkiewicz – pisarz, publicysta, społecznik, promującego postać tego polskiego noblisty.

W czwartek 15.06.2023r. uczniowie klasy 8a Szkoły Podstawowej nr 4 w Wołominie uczestniczyli w prelekcji prof. Jacka Kulbaki z Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej. Wykład został opatrzony prezentacją multimedialną, ukazującą postać artysty i społecznika, który tworzył ku pokrzepieniu serc w trudnych czasach zaborów.

Dnia 16 czerwca 2023r. tegoroczni absolwenci z klas 8a, 8b, 8c, 8d i 8i wysłuchali ciekawego wykładu pisarza i literaturoznawcy Jarosława Górskiego pt. Sienkiewicz na płótnie. Podczas spotkania młodzież poznała malarskie interpretacje powieści Potop i Quo vadis tego wielkiego Polaka.

Obie prelekcje spotkały się z pozytywną oceną naszych ósmoklasistów.

Opiekę nad uczniami sprawowały: p. Mariola Sobolewska, p. Agnieszka Kurowicka, p. Aneta Jarzębska, p. Katarzyna Wołowska i p. Beata Mrozowska.