WiSM 10

Radość malowana wierszem i sercem

Kolejny powiatowy przegląd twórczości osób z niepełnosprawnością „Wierszem i sercem malowane” za nami. Rokrocznie uczniowie naszej szkoły biorą udział w tym wzruszającym spotkaniu, które ma miejsce w Miejskim Domu Kultury w Wołominie. Tym razem wystąpili uczniowie klasy III integracyjnej szkoły podstawowej, wspierani przez chórek uczniów klasy Ii gimnazjum. Przedstawienie „Magia Świąt” zawierało cudowne przesłanie o dobroci, wsparciu i pomocy, czyli optymistyczne zakończenie bajki „Dziewczynka z zapałkami” H. Ch. Andersena. Występ naszych aktorów wywołał uśmiech na twarzach i gromkie brawa widowni. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodką niespodziankę. Podziękowania od organizatorów trafiły również do pani dyrektor Anny Rakoczy, pani wicedyrektor Zofii Saks oraz pani Iwony Niemyjskiej, Emilii Lewandowskiej, Anny Zakrzewskiej (za przygotowanie oprawy muzycznej) oraz do pani Lidii Szlachty (za wspaniałe dekoracje). Poza występami na scenie ogłoszono również konkurs plastyczny „Kartka świąteczna malowana marzeniami”. Kartki wykonali uczniowie wszystkich klas integracyjnych, a efekty ich pracy można było podziwiać we foyer.

Historia zatoczyła koło… Trzy lata temu to uczniowie dzisiejszej klasy pierwszej gimnazjum, a wówczas klasy piątej, byli głównymi aktorami przedstawienia. Ówczesne pierwszaki wsparły tańcem i piosenką występ swoich starszych kolegów. Dziś starsi koledzy wsparli maluchy. To się nazywa współpraca! Kolejne występy tego wspaniałego, zgranego tandemu przed nami.

Małgorzata Czeżyk-Czyżycka

oto zdjęcia z przeglądu