Starszaki17

Pasowanie na starszaka

W dniu 31.10.2013r. w oddziałach zerowych przy Zespole Szkół Nr 4 w Wołominie odbyła się Uroczystość „Pasowania na starszaka”.

Panie nauczycielki wraz z dziećmi w miesiącu październiku przygotowywały program artystyczny, którego finał nastąpił w dniu pasowania.

W pierwszym etapie spotkania nastąpiło oficjalne powitanie zaproszonych gości – Rodziców, Dyrekcji. Pani prowadząca przedstawiła cel spotkania.

Dzieci ubrane w piękne stroje galowe prezentowały swoje umiejętności: śpiewały piosenki, recytowały teksty, tańczyły oraz składały przysięgę „Ślubowania”. Następnie pani Dyrektor wygłosiła krótką przemowę i odbyło się uroczyste pasowanie przez panie Dyrektor, przedszkolaków na „straszaków”. Dzieci zostały „mianowane” w poczet społeczności szkolnej symbolicznym ołówkiem oraz otrzymały ciekawie ilustrowane Dyplomy.

Anna Kubiak

Na pamiątkę wykonano kilka zdjęć.