2017 06 Fizyka 01

Przygoda z fizyką

W drugim semestrze uczniowie Gimnazjum nr 4 w Wołominie wzięli udział w zajęciach dla uczniów zainteresowanych fizyką na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Wykłady zaczęły się w sobotę punktualnie o 10:00 i od razu przyciągnęły uwagę nawet tych mniej z początku zainteresowanych. Prezentowane doświadczenia były bardzo interesujące i pouczające. Wykładowca miał na uwadze nasz młody wiek, dlatego też używał przystępnego dla młodzieży, prostego języka, dzięki czemu łatwo było wszystko zrozumieć. Profesor najbardziej chyba przykuł uwagę zebranych małym robotem, który zachowaniem przypominał pieska działającego na wypowiadane komendy.

Po godzinie wykład dobiegł końca, a my dostaliśmy możliwość zobaczenia każdego używanego do doświadczeń przedmiotu z bliska. Po zajęciach mogliśmy porozmawiać z organizatorami to wydarzenie oraz zrobić sobie z nimi zdjęcie.

Wróciliśmy do domów w dobrych nastrojach, bo wiele się nauczyliśmy. Podczas doświadczeń organizatorzy wykonywali przedmioty codziennego użytku, co na pewno zachęciło wielu z nas do zabawienia się w małych fizyków we własnych domach.

Mariola Sobolewska