2024 06 Zielona 00

Przygoda w krainie lasów i skał

W dniach od 3 do 7 czerwca klasy 5a, 5c, 5i oraz 6c wzięły udział w pięciodniowej wycieczce do Jury Krakowsko – Częstochowskiej. Opiekę nad uczniami sprawowali: p. Agata Kopania, p. Sylwia Żmuda, p. Dorota Klewicka, p. Beata Mrozowska, p. Łukasz Bakun i p. Przemysław Strzelczyk.

Ośrodek w Hucisku okazał się być dużym i ładnym budynkiem z basenem, gigantyczną przestrzenią wokół i był otoczony lasem.

W programie wyjazdu znalazły się: wyprawa piesza na skałki, zwiedzanie Jaskini Głębokiej oraz grodu w Ogrodzieńcu, który usytuowany jest na najwyższym wzniesieniu Jury – Górze Zamkowej, wznoszącej się na 515 m n.p.m., na turystycznym Szlaku Orlich Gniazd. Wysiłek fizyczny, związany z pokonywaniem pewnych odległości, wynagradzały wspaniałe widokami, piękne niemal górskie krajobrazy i cudowna pogoda.

Wycieczka do Huciska obfitowała w różne zabawy pod okiem młodych i bardzo pomysłowych instruktorów. Największą popularnością cieszyła się tzw. Gra o tron. Mieliśmy okazję także poćwiczyć strzelanie z łuku do tarczy, pływać na desce po specjalnej macie z wodą oraz wspinać się na ściankę wspinaczkową. Chłopcy rywalizowali podczas meczu piłki nożnej, a dziewczynki – grając w palanta. Dzięki słonecznej pogodzie mogliśmy cieszyć się też kąpielą w basenie. Wieczory spędzaliśmy na dyskotece, ognisku i grach zespołowych.

Bardzo podobała nam się wyprawa do Huciska, bo nie było tu czasu na nudę. Mieliśmy okazję zintegrować się w zespołach klasowych, ale również poznać kolegów z innych klas. To była wspaniała przygoda. Już czekamy na kolejną w następnym roku szkolnym.

Karolina Mangos kl.5 A
p. Beata Mrozowska