Andrzejki12

Poznajemy polską tradycję

W dniu 2 grudnia 2013r. w grupach „0”b i „0”c odbyły się: andrzejkowe wróżby w przedszkolu. Dzieci miały możliwość zapoznania się ze starym ludowym zwyczajem wróżb andrzejkowych w Wigilię Św. Wojciecha, poznając w ten sposób tradycje i obrzędy ludowe.

Powitaliśmy brawami stare cyganki, wysłanniczki Andrzeja, gości specjalnych, które przyniosły na dzisiejszy wieczór wróżby i zabawy andrzejkowe. Następnie nastąpiła wspólna zabawa.

Podczas wróżb andrzejkowych, zabaw tanecznych, gier i konkursów dzieci rozbudzały swoją wyobraźnię i pomysłowość. Kształtowały umiejętność współpracy w grupie, wytwarzając miłą i przyjazną atmosferę.
W chwili relaksu dzieci dzieliły się swoimi wrażeniami z kolegami przy wspólnym słodkim poczęstunku.

Na zakończenie zabawy każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom udziału, a panie uwieńczyły radosną atmosferę i pomysłowe stroje na zdjęciach.

Anna Czuba
Anna Kubiak