Norwid 2013 9

Potrójny sukces muzyczny w Dąbrówce

Dnia 16 maja 2013 odbył się II etap Powiatowego Konkursu Poetyckiego – „Cyprian Norwid – poeta naszej ziemi”.

Jak to zwykle bywa i tym razem nasi uczniowie nas nie zawiedli. Możemy cieszyć się potrójnie.

W kategorii poezji śpiewanej klas I – III szkoły podstawowej:

• Zosia Kulbicka z klasy I i – śpiew i Wiktoria Chmielewska z klasy II b – skrzypce zajęły I miejsce

W kategorii poezji śpiewanej klas IV – VI szkoły podstawowej:

• Weronika Sasin z klasy VI b – śpiew i gra na flecie poprzecznym zdobyła wyróżnienie

W kategorii poezji śpiewanej klas I – III gimnazjum:

• Marta Dowalla z klasy III i, Adrian Radzikowski z klasy III k i Damian Grabowski z klasy III k zdobyli III miejsce

Uczniów do konkursu przygotowała (aranże i akompaniament na pianinie) pani Anna Zakrzewska, nauczyciel muzyki.

Serdecznie gratulujemy tak silnej reprezentacji naszej szkoły!

W czwartek 23 maja uczniowie pojadą do miejscowości Laskowo – Głuchy (do miejsca urodzenia Cypriana Norwida), aby ponownie wystąpić oraz odebrać swoje dyplomy i nagrody.

Oto kilka zdjęć z konkursu