Aktualności ZS4

„Pokonaj Noc”

W październiku 2011 wystartowała druga edycja kampanii „Pokonaj Noc” prowadzonej wspólnie przez Komendę Policji i Akademię Bezpieczeństwa OSRAM. W ramach tej kampanii dzieci, rodzice oraz nauczyciele do 30 kwietnia wskazywali szkoły, których uczniowie są najbardziej narażeni na niebezpieczeństwo związane z ruchem drogowym. Szkoła Podstawowa nr 4 przyłączyła się do tej ogólnopolskiej akcji.

Przez ponad 2 miesiące oddawane były głosy na naszą szkołę. Zajęliśmy 3 miejsce w Polsce z ilością ponad dwóch tysięcy  głosów. Nagrodą są odblaskowe światełka LED dla uczniów klas czwartych oraz materiały edukacyjne dla wszystkich dzieci szkoły podstawowej. Dzięki lampkom OSRAM nasi wychowankowie będą widoczni dla kierowców nawet z odległości 2 km.

Placówka nasza została również objęta bezpłatnym wsparciem Akademii Bezpieczeństwa i otrzymała dostęp do portalu „wirtualny policjant”, gdzie można znaleźć szereg materiałów edukacyjnych, które pomogą w nauczaniu bezpiecznych zachowań na drodze. Gratulujemy !!!

Partnerzy akcji: Mazowiecki Kurator Oświaty, Akademia Bezpieczeństwa OSRAM, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Przyjaciel Dziecka, Inspekcja Transportu Drogowego i inni.

Koordynator akcji  – p. Bożena Kowalewska