Lesniczowka 1

Piknik w leśniczówce w Ostrówku

W dniu 14 czerwca 2017 grupa 0b oraz klasy Ij i Ia wyjechały na piknik do leśniczówki w Ostrówku. Na miejscu zostaliśmy powitani przez Pana Podleśniczego, który oprowadził nas po rezerwacie „Dębina”. O jego niezwykłym pięknie i dużej naturalności leśnej przekonuje nas zachowany starodrzew dębowo-grabowy. Należy do jednych z najstarszych mazowieckich rezerwatów przyrody. Dzieci poznały różne gatunki drzew liściastych oraz piętra lasu. Z zaciekawieniem słuchały opowieści Pana Podleśniczego o zwierzętach zamieszkujących rezerwat. Ta  żywa lekcja przyrody długo pozostanie w naszej pamięci.

Uwieńczeniem naszego pikniku było ognisko, na którym dzieci upiekły kiełbaski. Do dyspozycji dzieci był również leśny plac zabaw. Pogoda nam dopisała i rozbawieni wróciliśmy do szkoły.

Beata Jóźwiak