2024 10 Pomoc01

Pierwsza pomoc

16 października 2024 r. klasa 3i wzięła udział w akcji zorganizowanej przez Fundację WOŚP pod hasłem: BICIE REKORDU W PIERWSZEJ POMOCY.

W naszej szkole wydarzenie odbywało się w godzinach 12.00 – 12.30 i polegało na jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji, tzn. 30 uciśnięć klatki piersiowej i 2 oddechów ratowniczych. Uczniowie klasy 3i oraz pozostali klas 1-3 przed biciem rekordu mieli możliwość zapoznania się z teoretyczną stroną udzielania pomocy. Poznali najważniejsze zasady niezbędne podczas udzielania pierwszej pomocy, numery alarmowe oraz ŁAŃCUCHU PRZEŻYCIA.

To nie koniec wspólnej nauki, udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie nadal będą utrwalać teorię oraz podejmować się praktycznych ćwiczeń w udzielaniu pierwszej pomocy.

Anna Czuba
Justyna Tatarka