2018 Pasowanie 06

Pasowanie na Starszaka

W dniu 12 października 2018r. w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na Starszaka”. Przedszkolaki z oddziału przedszkolnego przygotowały program artystyczny, który zaprezentowały zaproszonym Gościom. Występ rozpoczęły pięknie odśpiewanym Hymnem narodowym, recytowały wierszyki, śpiewały piosenki, a także złożyły przysięgę.

Następnie Pani Dyrektor oraz Ksiądz Daniel pasowali przedszkolaków na starszaków. Dzieci zostały „mianowane” w poczet społeczności szkolnej symbolicznym ołówkiem oraz otrzymały pamiątkowe Dyplomy.

Ważną częścią uroczystości Pasowania był obchodzony równocześnie w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie pamiętali o święcie wszystkich ludzi związanych z oświatą i złożyli najserdeczniejsze życzenia Dyrekcji szkoły, Nauczycielom oraz Pracownikom Administracji i Obsługi, dziękując w ten sposób za ich codzienną pracę i serce okazywane swoim wychowankom. Największą radość nasi mali uczniowie sprawili wszystkim śpiewając piosenkę dla nauczycieli, która w doskonały sposób odzwierciedla, jak ważne są relacje nauczycieli i uczniów, ich pomoc i zaangażowanie w wychowanie młodego pokolenia.

Po części artystycznej każdy z uczestników otrzymał słodką niespodziankę.

Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

Anna Kubiak