Pomnik1

Pamiętamy o zmarłych

„Niech wspaniałe świadectwa miłości Ojczyzny, bezinteresowności i heroizmu, jakich mamy wiele w naszej historii, będą wyzwaniem do zbiorowego poświęcenia wielkim narodowym celom”.

Jan Paweł II

W związku z obchodzonymi w listopadzie świętami: 1 listopada – Dniem Wszystkich Świętych oraz 11 listopada – Dniem Niepodległości, 4 listopada 2013r. grupa „0”b udała się na Plac 3 Maja w Wołominie w celu uczczenia pamięci o „wielkich” Polakach. Dzieci wspominając postać Ojca Świętego Jana Pawła II – jego wiarę, miłość do drugiego człowieka, czynienie dobra innym oraz postawę świętego wobec dzieci, złożyły hołd poprzez zapalenie zniczy przed Pomnikiem, a także odmówiły modlitwę za swoich bliskich, powierzając ich opiece Ojcu Świętemu.

Pamiętaliśmy również o bohaterach, którzy polegli w obronie naszego miasta walcząc z okupantem w latach 1939-1945, a także o ludności cywilnej. Zapaliliśmy znicze przed „Pomnikiem bohaterów Ziemi Wołomińskiej”, „Pomnikiem Pamięci”. Pamięć o wszystkich uczciliśmy chwilą ciszy i refleksji.

Anna Kubiak