Aktualności ZS4

Ogólnopolski sukces z j. angielskiego

Dnia 11.12.2013 trzydziestu pięciu uczniów naszego gimnazjum brało udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego Pionier. Konkurs, organizowany przez Instytut Rozwoju Oświaty, składał się z 30 pytań sprawdzających znajomość słownictwa, struktur językowych oraz zagadnień literackich i kulturowych. Podzielony był na trzy poziomy zaawansowania dla klas pierwszych, drugich i trzecich. Nasi gimnazjaliści znakomicie poradzili sobie z udzielaniem odpowiedzi. Świadczą o tym uzyskane przez nich wyniki, które dotarły do szkoły dopiero teraz:

• Hubert Niewiarowski z kl. I m zdobył 56 punktów na 60 możliwych i jest laureatem – 5 miejsce w Polsce.
  • Dominik Stępień z kl. I j zdobył 54 punkty na 60 możliwych i otrzymał wyróżnienie za zajęcie 7 miejsca w Polsce.
  • Daria Marciniak z kl. III m zdobyła52 punkty na 60 możliwych i również otrzymała wyróżnienie za zajęcie 9 miejsca w Polsce.

Poza osobami wyróżnionymi najlepsze wyniki na poziomie klas pierwszych uzyskali: Jakub Bieniek z  I j, Jan Szachno z  I i, Piotr Dziedziak z  I m. Na poziomie klas drugich najlepsi to: Paweł Podpora z  II k, Michał Kapica z II k, Natalia Gago z II k. Na poziomie klas trzecich najlepsze wyniki uzyskali: Natalia Żaboklicka z III m, Robert Kucharski z III i, Przemysław Kopania z III i. Uczniowie ci zdobyli dyplomy uznania.

Gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów językowych.

Agata Kopania

Zobacz dyplomy