20150927 140914 1

Obóz językowy „Euroweek 2015”

W dniach 27.09-01.10.2015 osiemnastoosobowa grupa gimnazjalistów ZS nr 4 wzięła udział w obozie językowym, zorganizowanym przez Europejskie Forum Młodzieży.

Do ośrodka „Silesia” w Długopolu Dolnym wyjechaliśmy pod opieką pań: Agaty Kopani i Violetty Łęckiej.

Obóz był wspaniały i bardzo dobrze zorganizowany. Zajęcia odbywały się przez cały dzień, więc nie mogliśmy się nudzić. Najważniejsze, że dawały możliwość rozwijania umiejętności językowych, bo podczas wszystkich lekcji i ćwiczeń dyskutowaliśmy w języku angielskim. Warsztaty organizowali i prowadzili dla nas wolontariusze z całego świata, m. in.: z Indonezji, Łotwy, Turcji, Chin i Meksyku. Program obozu obejmował 4 bloki tematyczne: praca w grupie, kierowanie, kultura świata, Europa i stosunki międzynarodowe. Lekcje były przygotowane na wiele ciekawych sposobów: w formie prezentacji, spektakli, zajęć w grupach oraz zabaw na świeżym powietrzu. Nie nudziliśmy się zatem ani przez chwilę.

Cały program obozu bardzo przypadł wszystkim do gustu. Oprócz zajęć szkoleniowych uczniowie mieli okazję zwiedzić Długopole Zdrój, Międzygórze i Wrocław. Najważniejsze jednak, że mogliśmy poznać naszych rówieśników z różnych rejonów Polski. Wycieczka była bardzo udana i mamy nadzieję, że odbędzie się również w przyszłym roku.

Julia Turowska, kl. 2k