5

Nocne szaleństwo w „czwórce”

10 lutego uczniów klasy 4b i 4i spotkała niecodzienna przygoda. Późnym wieczorem przyszli do szkoły wyposażeni w wygodne, ciepłe piżamy, ulubione poduszki, śpiwory, latarki oraz dobre humory.

Uczniowie klasy 4i już po raz drugi byli uczestnikami „Nocowania w szkole”. Mogłoby się wydawać, że przygodą może być już same nocowanie i ulubiony serial, ale na dzieci czekały również inne nie mniej ważne atrakcje.

Zamówienie ulubionej pizzy, która miała dać siłę i energię na dalszą część wieczoru. Po godzinie 23.00 uczniowie bawili się w podchody ” Szkoły magii i czarodziejstwa z Harrym Potterem”. Zadaniem naszych młodych czarodziejów było uratowanie feniksa. Zadania dla nich pochowane zostały w różnych zakamarkach szkoły, a uczniowie musieli posługiwać się mapą, aby dojść do poszczególnych zagadek. Dodatkową frajda tego zadania było poruszanie się w ciemnościach po szkole z wykorzystaniem latarki. Rozwiązaniem każdej z nich była cyfry, które razem tworzyły kod do kłódki uwalniającej feniksa.

Ostatnią atrakcją było wspólne oglądanie ulubionego serialu na wygodnych materacach. Czy uczniowie mieli czas na sen? Niektórym go zabrakło, ponieważ była to pora świetnej zabawy, integracji, a przede wszystkim zobaczenia szkoły od innej strony. To wesołe wydarzenie zostanie w pamięci uczniów już na zawsze.

Zobacz galerię obrazków

Małgorzata Czeżyk-Czyżycka, Anna Czuba