2023 03 Konk 003

Nasza uczennica na podium w Tłuszczu

Dnia 28 marca 2023 r. już dziewiętnasty raz w Zespole Szkół im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Tłuszczu podczas Powiatowego Konkursu Recytatorskiego wybrzmiały słowa wielkiego polskiego poety z pokolenia Kolumbów, który poległ podczas powstania warszawskiego.

Oprócz recytacji komisja oceniała uczniów w kategoriach: wiedza, śpiew i wizja plastyczna. Uczestnicy po raz kolejny nie zawiedli i chętnie wzięli udział w zmaganiach, dając popis swoich umiejętności.

Szkołę Podstawową nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marynarki Wojennej RP w Wołominie w tym konkursie reprezentowała Alicja Augustyniak – wielka miłośniczka poezji Baczyńskiego oraz twórczości dotyczącej pokolenia Kolumbów. Uczennica klasy 8b namalowała na płótnie piękną ilustrację do twórczości artysty i zajęła 3. miejsce w kategorii szkół podstawowych.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Beata Mrozowska