Aktualności ZS4

Nasi w Szczecinie jak zawsze wspaniali!

W dniach 24-26 kwietnia 2010 dwóch uczniów: Łukasz Damętka i Grzegorz Szlachta wraz z nauczycielem geografii panem Grzegorzem Krupą wyjechali do Szczecinie na konkurs „Wiedzy Morskiej Nautycznej”.

Uczniowie wyjechali z Warszawy porannym pociągiem, który w Szczecinie był około godziny 17.30. Po przejściu do schroniska młodzieżowego „Cuma” wszyscy spędzili miło cały wieczór. Następnego dnia z dobrymi humorami udali się do budynku Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Turystycznej, gdzie odbywał się konkurs.

Składał się on z części pisemnej i ustnej. Pierwsza z nich zawierała trzy grupy tematyczne: geografię, historię i wiedzę o morzu. Po zakończeniu części pisemnej i krótkiej przewie niezbędnej do sprawdzenia prac, odbyło się ogłoszenie wyników, na które wszyscy czekali z niecierpliwością. Były one optymistyczne dla uczniów naszej szkoły, ponieważ obydwaj zakwalifikowali się do części ustnej, uzyskując zbliżone wyniki na poziomie ok. 85 %. Obaj wybrali ten sam temat do omówienia – „Gospodarka polskich portów (z uwzględnieniem rodzajów i ilości przeładowywanych towarów)”. Po tej części zaplanowano krótką naukę wiązania węzłów żeglarskich, a następnie zostały ogłoszone wyniki.

Wtedy uczniowie dowiedzieli się jak wypadli w końcowej klasyfikacji. Uzyskane wyniki były bardzo dobre: Łukasz zajął 4. miejsce, a Grzegorz 5. W klasyfikacji drużynowej szkoła zajęła 2. miejsce. Bardzo zadowoleni chłopcy odebrali swoje nagrody – indywidualnie – dyplomy i mapy wodnych dróg śródlądowych Polski, a drużynowo – okazały puchar. Konkurs był bardzo interesujący i warto kontynuować udział w nim w kolejnych latach, aby poprawiać uzyskane wyniki, tym bardziej, że ranga konkursu ma ulec zwiększeniu, co pozwoli na zdobycie dodatkowych punktów niezbędnych przy ubieganiu się o przyjęcie do szkoły średniej.

Grzegorz Szlachta

Zobacz dyplomy