Aktualności ZS4

Nasi gimnazjaliści znów artystycznie wspaniali

Wołomińscy laureaci I etapu IX Powiatowego Konkursu Poetyckiego „Cyprian Norwid – poeta naszej ziemi” reprezentowali 19 maja 2009 nasze miasto w kolejnej – II części eliminacji – w Dąbrówce.

Organizatorom udało się nakłonić wspaniałą warszawską aktorkę panią Emilię Krakowską, aby przewodniczyła znakomitemu jury.

Parę minut po godzinie 10.00 rozpoczęły się przesłuchania w czterech kategoriach: recytacji, teatru jednego aktora, teatru poezji oraz poezji śpiewanej.

Poziom aktorskich i wokalnych zmagań był bardzo wysoki. Nie zabrakło tremy, ale nic dziwnego, w końcu nie co dzień występuje się przed tak wspaniałymi aktorami, jak i znawcami twórczości Norwida.

Około 12.00 uczniowie mieli okazję uczestniczyć w specjalnie dla nich przygotowanych warsztatach. Pani Emilia Krakowska w sposób bardzo ciepły i serdeczny podziękowała młodzieży za to, iż stawili czoła tak trudnej twórczości, jaką jest poezja Cypriana Kamila Norwida, nakłaniała, by sięgali po innych wielkich twórców. Prosiła, by te utwory, które zaprezentowali weszły na stale do ich wykonawczego repertuaru. Podziękowała również nauczycielom za trud włożony w przygotowanie tak licznej grupy dzieci i młodzieży.

Punktualnie o 13.00 ogłoszono wyniki. Po raz kolejny mamy się czym poszczycić.

W kategorii teatr jednego aktora Ania Szlachta z klasy III k przygotowana pod kierunkiem pani Beaty Mrozowskiej zajęła I miejsce. Na pierwszym miejscu w poezji śpiewanej, ex aequo z uczniami ze szkoły z Radzymina, uplasował się kwartet liryczny połączonych sił Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wołominie i naszego gimnazjum w składzie: Martyna Dąbrowska (wokal), Mateusz Kulikowski (gitara), Andrzej Lewkowicz z klasy III k (gitara) i Damian Kisielewski z klasy III i (pianino). Uczniowie przygotowani zostali pod kierunkiem pani Elżbiety Lewkowicz i Anny Zakrzewskiej.

Zobacz dyplomy

Żal było opuszczać Dąbrówkę przepełnioną poezją, muzyką Chopina, Kurylewicza i wielu innych kompozytorów, choć na krótko, gdyż laureaci pierwszych miejsc wezmą udział w koncercie finałowym, który odbędzie się już 22 maja 2009.

Jesteśmy wdzięczni organizatorom, że potrafili stworzyć wspaniałą twórczą atmosferę, jak również umożliwili naszym uczniom udział w warsztatach, podczas których mogli wysłuchać wskazówek prawdziwych profesjonalistów. Mamy nadzieję, że kolejne roczniki młodych wołominiaków zarażone artystyczną pasją przez następne lata będą przynosić sławę naszej szkole.

Młodym artystom serdecznie gratulujemy!