2023 Morze 008

Nadmorska przygoda

W dniach 9-12 maja 2023 r. uczniowie klas: 4i, 4a ,4b, 4c oraz 5i odpoczywali w Krynicy Morskiej. Opiekę nad czterdziestodwuosobową grupą sprawowały: p. Agata Kopania, p. Sylwia Żmuda, p. Bogumiła Bierkowska oraz p. Beata Mrozowska, wspomagane przez instruktorów z zespołu Superaktywni.

Pierwsze dwa dni uczestnicy wycieczki spędzili w ośrodku „Neptun” w tym urokliwym nadbałtyckim miasteczku. Poznawali się i integrowali podczas zabaw i gier zespołowych oraz zażywali słońca na pustej plaży, budując fosy i zamki.
Cały czwartek uczniowie i opiekunowie bawili w Gdyni. Odwiedziliśmy punkty bliskie naszej szkole ze względu na Patrona – zwiedzili Muzeum Marynarki Wojennej RP, a także okręt wojenny „Błyskawica”, gdzie przewodnicy opowiedzieli historię tej formacji oraz pokazali jej uzbrojenie. Odwiedziliśmy także Gdyńskie Akwarium MIR (oceanarium), aby poznać faunę i florę świata.

Wieczorami, pod okiem doświadczonych instruktorów, bawili się na dyskotece, a w czwartek piekli kiełbaski w ognisku. Mieli też okazję zobaczyć wspaniały zachód słońca na nadmorskiej plaży.

W drodze powrotnej uczestnicy wyprawy zatrzymali się w Malborku, gdzie zwiedzili największą średniowieczną budowlę w Europie – Zamek Krzyżacki.

Mimo że to była pierwsza tak długa wycieczka tych klas, wszyscy uczestnicy dzielnie znieśli rozłąkę z rodzicami i chętnie uczestniczyli w różnych grach.

Beata Mrozowska, Agata Kopania

       

Podczas wycieczki wykorzystano sprzęt fotograficzny zakupiony w ramach Laboratorium Przyszłości.