Mikolajki 41

Mikołajki w zerówkach

Mikołaju nasz, długą brodę masz.
My się Ciebie nie boimy,
Bo nam paczki dasz!

W dniu 17 grudnia 2013r. Święty Mikołaj odwiedził dzieci z naszej zerówki. Tego dnia przedszkolaki już od godzin porannych wypatrywały tajemniczego Gościa.

Zapowiedziany przez śnieżynkę, swoją pomocnicę, pojawił się nagle staruszek z długą, siwą brodą, w czerwonym ubranku. Na twarzach dzieci pojawiło się zdziwienie i wielka radość.

Swoją obecnością Święty Mikołaj zapowiada nadejście Świąt Bożego Narodzenia. Przypomina też, że w Mikołajki obdarowujemy swoich bliskich upominkami.

W dniu dzisiejszym poprowadził on zabawę ruchowo-taneczną, konkursy oraz obdarował swoich ulubieńców prezentami. Dzieci miały możliwość poznania tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Doskonaliły umiejętności taneczne i wykazywały radość ze wspólnej zabawy.

Anna Kubiak