2023 12 07 Klocki 01

Kreatywne zabawy pierwszaków

7 grudnia 2023 r., podczas czwartkowego poranka, uczniowie klasy 1b uczyli się w najfajniejszy możliwy sposób – poprzez zabawę! Wraz z moimi podopiecznymi miałam przyjemność odwiedzić salę zabaw „Kreatywne klocki” w Wołominie, pełną klocuszków i klocków w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach.

Podczas budowania wioski św. Mikołaja uczniowie mieli okazję poczuć się jak prawdziwi architekci, murarze czy projektanci zagospodarowania przestrzennego. Wykazali się wspaniałą współpracą oraz kreatywnością w myśleniu i tworzeniu, co za zadanie miała pobudzić właśnie przestrzenna zabawa z klockami.

Kolejnym czekającym na nas zadaniem było stworzenie lasu w szkle. W tym zadaniu wszyscy rzucili wodze fantazji i tworzyli małe – wielkie dzieła sztuki, które później można było zabrać do domów. Świąteczne elementy dekoracji i rodzinna atmosfera pracy wprowadziły nas wszystkich w magiczny, przedświąteczny czas.

Nasze wyjście zdecydowanie zaliczamy do udanych i już wspólnie zastanawiamy się, gdzie wybierzemy się następnym razem!

Wychowawczyni – J. Gołaszewska