KONKURS z okazji Międzynarodowego Dnia Pisania Listów

9 października – „Międzynarodowy Dzień Pisania Listów”

Słowo pisane na wielką moc, choć dziś rzadziej korzystamy z tej formy komunikacji, miło jest otrzymać własnoręcznie napisany list. List, który może oddawać wiele emocji, może być rozrywką dla czytającego lub przekazywać trudną wiadomość, której boimy się powiedzieć osobiście. Tak naprawdę, możemy napisać wszystko o czym pomyślimy i przemyślimy.

Nie tylko to, co jest napisane jest ważne, ale również jego forma, poprawność gramatyczna i stylistyczna. List, często pisany na pięknej papeterii sprawia, że zachowujemy go jako pamiątkę.
W ramach ” Międzynarodowego Dnia Pisania Listów ” chcemy kultywować z uczniami sztukę epistolarną, a w tym przelewanie swoich uczuć na papier. Zespół do spraw promocji we współpracy zespołem humanistycznym szkoły organizujemy szkolny konkurs „Najpiękniejszy List”

Regulamin Konkursu Na Najpiękniejszy List „Cała Czwórka listy pisze”

1. CEL
Kształtowanie umiejętności sztuki epistolograficznej (pisanie listów), przykładanie wagi do estetycznego pisania listów, rozwijanie wyobraźni i umiejętności swobodnego wyrażania siebie poprzez własne teksty, rozwijanie życia duchowego.

2. TEMAT
W bieżącej edycji konkursu są dwa tematy:

• „O czym chciałbym powiedzieć przyjacielowi, ale się obawiam…” – dla klas 4-8
    Klasy 4-6 minimum 150 słów, klasy 7-8 minimum 200 słów.
  • To były najlepsze wakacje w moim życiu…” – dla klas 2-3 (minimum 1 strona A5)

List może być skierowany do osoby istniejącej w rzeczywistości lub fikcyjnej, może to być także list otwarty. Każdy uczestnik ma prawo do dowolnej interpretacji tematu i rozwinięcie wg własnego uznania.

3. FORMA
Uczestnik konkursu może stworzyć JEDEN LIST napisany odręcznie, czytelnym pismem w języku polskim. Listy nieczytelne nie będą oceniane. Prace konkursowe muszą być napisane na papierze (kartka w kratkę lub w linię lub czysta lub papeteria) i umieszczona w małej standardowej kopercie ze swoim imieniem i nazwiskiem oraz klasą. Koperty zostawiamy w specjalnie oznaczonej skrzynce na listy w recepcji szkoły.

4. TERMIN
Czas trwania konkursu: do 2 listopada 2022 roku.

5. NAGRODY
Zajęcie pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca oraz wyróżnienia. Listy zwycięzców z pierwszego miejsca zostaną opublikowane na stronie szkoły.

Zespół ds. promocji
Anna Czuba