2023 11 28 Konkurs 001

Konkurs marynistyczny w naszej szkole

W związku z 29. rocznicą nadania imienia i 88. rocznicą powstania placówki, w Szkole Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marynarki Wojennej RP w Wołominie członkowie szkolnego koła Ligi Morskiej i Rzecznej pod opieką p. Marioli Sobolewskiej i p. Beaty Mrozowskiej zorganizowali drużynowy konkurs marynistyczny dla klas 6-8.

Przebiegał on w dwóch etapach.

Pierwszą część stanowił test wiedzy o Morzu Bałtyckim, który odbył się 16 listopada 2023 r. i przystąpiło do niego dwanaście dwuosobowych drużyn.

Do II etapu przystąpiło pięć najlepszych zespołów.

Druga część sprawdzała wiedzę uczniów na temat szkoły, Marynarki Wojennej RP i budowy jachtu. W dalszej części uczestnicy musieli wykazać się znajomością piosenek żeglarskich i umiejętnością wiązania wężów żeglarskich. Ostatnią konkurencją był rzut rzutką żeglarską do celu.

Zwycięzcami konkursu zostały trzy duety z następujących klas:

• I miejsce – klasa 8a, którą reprezentowali: Blanka Szklarczyk i Franciszek Mrozowski,
  • II miejsce – klasa 7i, którą reprezentowali: Tomasz Jaworski i Filip Sylwestrzuk,
  • III miejsce – klasa 7b, którą reprezentowali: Julia Dębska i Zuzanna Kudlik.

Drużyny zostały nagrodzone podczas uroczystości z okazji Dnia Patrona, dn. 29 listopada 2023 r. Najlepszy zespół, oprócz upominków, odebrał z rąk Pani Dyrektor puchar przechodni ufundowany przez opiekunów koła.

Jury konkursu byli opiekunowie szkolnego Koła Ligi Morskiej i Rzecznej:
p. Mariola Sobolewska i p. Beata Mrozowska.