Gwiazdozbior 2

Koło teatralne w „Gwiazdozbiorze”

W „Gwiazdozbiorze 2013” oprócz uroczych zerówkowiczów wzięło udział koło teatralne działające w ZS nr 4 pod opieką p. Anny Kanabrockiej. Jak co roku zespół wystawił sztukę na podstawie samodzielnie napisanego przez panią Anię scenariusza pt.: „Bądź sobą, a nawet przeciwko sobie”. Przedstawienie ukazało kilka wątków dotyczących dorastającej młodzieży, która przez rodzinne problemy musi czasem zbyt szybko dorosnąć, realizuje własne pasje wbrew opinii publicznej, żywo interesuje się subkulturami, by znaleźć przyjaciół, ma kłopoty z hierarchią wartości (czy liczy się człowiek, czy jego markowe ubranie?). Widzowie żywo reagowali na grę naszych młodych aktorów. Bardzo podobała im się ożywiająca spektakl muzyka – rapowanie.

Na lekcjach języka polskiego uczniowie  omawiając przedstawienie podkreślali, że warto być sobą, pomagać innym, „nie oceniać książki po okładce” i cenić życie, które jest największym z cudów. Z pewnością więc spektakl miał charakter edukacyjny – uczył przez przeżywanie.

Wystawienie dwóch sztuk w ,,Gwiazdozbiorze 2013″ przez naszą szkołę świadczy o tym, że „Czwórka” pracuje nie na 100%, lecz na 200%, dając szansę zaistnieć uczniom o bardzo różnych zdolnościach i zainteresowaniach. Dzięki tym występom udał nam się pozyskać dla szkoły dwie tablice – flipchart, które wręczono nauczycielom na posumowaniu tegorocznego przeglądu teatrów szkolnych w MDK w Wołominie.

Pisali o nas

Oto fotorelacja z przedstawienia udostępniona dzięki pani Urszuli Urbaniak z MDK