2023 03 Euroweek 01

KOLEJNY EUROWEEK JUŻ ZA NAMI

W marcu grupa 42 uczniów klas 8 pod opieką Pani Agaty Kopani, Anety Jarzębskiej, Marioli Sobolewskiej i Lidii Szlachty wyjechała na obóz szkoleniowy do Różanki. Po raz kolejny braliśmy udział w międzynarodowym projekcie językowym- Euroweek Szkoła Liderów. Jest to projekt edukacyjny, którego głównym celem jest doskonalenie umiejętności językowych oraz kształtowanie zdolności przywódczych uczestników. Ponadto program warsztatów pomaga rozwijać umiejętności interpersonalne, kreatywność i chęć współpracy. Językiem komunikacji podczas zajęć jest język angielski.

Nasi ósmoklasiści mogli więc sprawdzić swoje umiejętności w praktyce. Bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach i nie mieli problemów językowych. Każdy dzień obozu zaczynał się poranną porcją ćwiczeń energetyzujących i wspólnym tańczeniem „Belgijki”. Następnie odbywały się zajęcia podzielone na różne bloki tematyczne. Były to interaktywne warsztaty, gry symulacyjne, prezentacje o krajach, kluby dyskusyjne i inscenizacje. Wszystkie zajęcia były prowadzone przez animatorów z różnych krajów świata tj.: Albania, Peru, Gruzja, Filipiny, Indonezja, Turcja, Azerbejdżan, Meksyk, Zimbabwe. Wieczorami uczestnicy przedstawiali wspaniałe „Night Show”, a potem już tylko wielokulturowe „party” i pora spać. Mimo bardzo różnorodnych i wyczerpujących aktywności nasi uczniowie zmęczeni nie byli. Chętnie integrowali się w grupach przy pizzy albo ulubionych zupkach chińskich.
Udało nam się również zobaczyć wiele ciekawych i pięknych miejsc. W drodze do Różanki zwiedzaliśmy Stare Miasto we Wrocławiu. W trzecim dniu naszego pobytu razem z opiekunem z Albanii wybraliśmy się na wycieczkę w góry. Widzieliśmy wodospad „Wilczki” i dotarliśmy do sanktuarium Marii Śnieżnej. W drodze powrotnej byliśmy też w pięknym, starym Kłodzku.

Atmosfera podczas całego naszego wyjazdu była naprawdę wspaniała. Zdobyte umiejętności i cudowne wspomnienia na pewno zostaną na długo. Zapraszamy na Euroweek w przyszłym roku szkolnym.

Agata Kopania