Aktualności ZS4

Kolejne artystyczne sukcesy gimnazjalistów

Dnia 5 maja 2009 roku w Miejskim Domu Kultury w Wołominie odbył się I etap – eliminacje gminne – IX Powiatowego Konkursu Poetyckiego „Cyprian Norwid – poeta naszej ziemi”. Organizatorami tego konkursu są: Gminne Centrum Kultury w Dąbrówce oraz Dąbróweckie Stowarzyszenie „Ścieżkami Norwida”.

Uczniowie mogli wykazać się zarówno w kategorii recytacji, jak i teatru jednego aktora, teatru poezji oraz poezji śpiewanej.

Tegoroczny poziom był bardzo wysoki. Miejski Dom Kultury w Wołominie postarał się o przyjazną atmosferę, a jury patrzyło na młodych artystów przychylnym okiem.

W teatrze jednego aktora bezapelacyjnie najlepsza była uczennica klasy III m – Aleksandra Niemyt, która za swoją prezentację fragmentu „Ostatniej z bajek” jako jedyna otrzymała od jury maksymalną ilość punktów. Drugie miejsce za swą grę uzyskała Anna Szlachta, uczennica klasy III k, przedstawiając etiudę „Architektura”. Obie uczennice przeszły do etapu powiatowego.

Śpiewająco zaprezentowały się także uczennice naszego gimnazjum w kategorii poezji śpiewanej, w której Paulina Perlejewska, z klasy III m, wykonała „Marionetki” z akompaniamentem pianina, za które otrzymała pierwsze miejsce. Drugie zapewniła sobie swym delikatnym, słowiczym głosem uczennica klasy II k – Edyta Saks, swoją interpretacją wiersza pt.:„Laur dojrzały”. Gimnazjalistki będzie można usłyszeć podczas II etapu konkursu.

Na zakończenie I etapu eliminacji wystąpił kwartet, który przedstawił własną aranżację utworu „W Weronie”. Martynę Dąbrowską (wokal) i Mateusza Kulikowskiego (gitara), uczniów klasy II Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wołominie oraz Andrzeja Lewkowicza z klasy III k (gitara) i Damiana Kisielewskiego (pianino) z klasy III i  usłyszymy i zobaczymy ponownie w Dąbrówce.

Wszystkim uczniom życzymy powodzenia i trzymamy za nich kciuki  19 maja 2009 roku, podczas eliminacji II etapu w Dąbrówce.

O naszych laureatach pisano w „Wieściach Podwarszawskich” Nr 20 (939) 17 maja 2009.

Anna Zakrzewska