Grafika Koduj Z Gigantami Wołomin

„Koduj z Gigantami” – bezpłatne warsztaty

Serdecznie zapraszam Uczniów Państwa Szkoły do wzięcia udziału w 13. edycji „Koduj z Gigantami” – bezpłatnych warsztatach z programowania dla dzieci i młodzieży, organizowanych przez Gigantów Programowania w ramach ogólnopolskiej, społecznej akcji edukacyjnej. Tym razem zajmiemy się sztuczną inteligencją, a tematem przewodnim warsztatów będzie „Koduj z Gigantami. W kr(AI)nie przyszłości”.

Celem „Koduj z Gigantami” jest popularyzacja nauki programowania wśród uczniów szkół podstawowych i średnich, a honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Minister Edukacji i Nauki, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Pani Elżbieta Radwan, Burmistrz Wołomina.

Dla Uczniów z Wołomina i sąsiednich miejscowości przygotowaliśmy ciekawe projekty, których motywem przewodnim będzie sztuczna inteligencja:

  • klasy 1-3: programowanie w Scratch oraz Minecraft Education,
  • klasy 4-6: programowanie w Scratch, w Minecraft Education oraz tworzenie aplikacji na smartfona,
  • klasy 7-8: wstęp do programowania w C++, C# i Python,
  • szkoła średnia: wstęp do programowania w C++, C# i Python.

Warsztaty odbędą się w Wołominie, w naszej placówce przy ul. Wileńskiej 51B.
Termin warsztatów to trzy pierwsze weekendy września: 2-3 IX, 9-10 IX oraz 16-17 IX.

Zapisu mogą dokonać zainteresowani wydarzeniem Rodzice poprzez formularz na stronie: www.kodujzgigantami.pl Liczba miejsc jest ograniczona.

Uprzejmie proszę o przekazanie informacji o wydarzeniu Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom. Zależy nam, aby z warsztatów mogła skorzystać jak największa liczba uczniów.

W załączeniu przesyłam dodatkowe materiały do wykorzystania, a w razie dodatkowych pytań służę pomocą.

Z poważaniem,
Izabela Poradowska
Dyrektor