Ludzik 00

Karnawałowe ludziki

Na jednej z lekcji plastyki prowadzonej przez panią Monikę Włodarczyk, uczniowie klas I gimnazjalnych mieli do wykonania bardzo ciekawe zadanie. Polegało ono na stworzeniu naturalnych rozmiarów postać ludzką w stroju karnawałowym. Uczniom to zadanie bardzo się spodobało. Podzielili się na grupy i od razu zaczęli planować, jak będzie wyglądał człowiek/ludzik. Świetnie się bawiliśmy podczas pracy, bo każdy uczeń miał ciekawy pomysł. Praca każdej z grup była oryginalna. Lekcja przebiegała w przyjemnej atmosferze.

Następnego dnia uczniowie oddawali swoje prace do oceny. Każda postać miała w sobie coś wyjątkowego, coś co ją wyróżniało, np. zabawny kapelusz, wielkie afro z chusteczek pochlapanych farbą, połączenie super bohaterów takich jak superman i Batman, śliczną sukienkę lub barwny strój. Każda z grup wspaniale się spisała.

Prace można podziwiać na korytarzu w łączniku obok biblioteki szkolnej i stołówki.

Tę lekcję plastyki uczniowie na pewno zapamiętają na długo. Myślę, że w wielu z nas zrodziło się marzenie o pracy projektantów mody.

info: Natalia Misiak, uczennica kl. 1m
foto: Monika Włodarczyk