Joanna 2

Joanna Chojnacka – pisarka i nasza absolwentka

12 marca 2017r. w Powiatowym Centrum Dziedzictwa i Twórczości „FABRYCZKA” odbyło się spotkanie z Joanną Chojnacką – autorką powieści „Szpagat”. Młoda pisarka zadebiutowała we wrześniu 2016r., a jej książka spotkała się z pochlebnymi opiniami czytelników i krytyków.

Joanna to dziewczyna z Wołomina. Jest absolwentką Zespołu Szkół nr 4 im. Marynarki Wojennej.

Mury naszego gimnazjum opuściła jako prymuska w 2009r. Przez kilka lat była redaktorką naczelną gazetki szkolnej „Kubryk”. Bardzo ciepło wspomina naszą szkołę.

Pisarka maturę zdała w XXXVII Liceum Ogólnokształcącym im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie. Obecnie studiuje romanistykę i historię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Na temat swojej powieści „Szpagat” w Fabryczce rozmawiała z p. Beatą Mrozowską – dawną wychowawczynią i polonistką ZS 4. Na widowni debiutantce kibicowali inni nauczyciele – p. Anna Kanabrocka – wychowawczyni i nauczyciel polskiego w SP oraz p. Jolanta Luśtyk – nauczyciel  fizyki.

Joanna pracuje nad kolejnymi książkami. Życzymy jej powodzenia w pracy twórczej i, po żeglarsku, „wiatru w żagle” wyobraźni.

Anna Kanabrocka