2023 12 Jasełka 00

Jasełka w Domu Kultury

Czas przed świętami Bożego Narodzenia to okres radości, ale również ciężkiej pracy i przygotowań. Od początku grudnia w klasach stoją już pięknie ustrojone choinki, a uczniowie i wychowawcy planują klasowe wigilie. Przed świętami  jest też czas na odnowę duchową i refleksję, na co pozwalają szkolne Jasełka połączone z wspólnym kolędowaniem.

Tegoroczne świąteczne przedstawienie pt. „Dziewczynka z zapałkami” przygotowali uczniowie klasy 5i i 8a pod przewodnictwem p. Małgorzaty Czeżyk- Czyżyckiej, p. Dominiki Bujalskiej i p. Beaty Mrozowskiej.

Spektakl 14 grudnia 2023 r. mieli okazję obejrzeć emeryci i renciści z wołomińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Miejskim Domu Kultury.
Część artystyczną uczniowie Czwórki przygotowali we współpracy z I LO PUL w Wołominie. Spektakl na podstawie bajki Andersena zebrał owacje na stojąco oraz bardzo dobre recenzje widzów.

Szkolny Bożonarodzeniowy występ odbył się 18 grudnia. Pięknie przygotowana dekoracja przypominała świąteczne miasto. Dzieci z klas pierwszych wspólnie zaśpiewały kolędę „Cicha noc”. Następnie uczniowie klasy 3i , przygotowani przez p. Monikę Rudzińską, wykonali taniec z lampionami przy dźwiękach kolędy „Mario, czy ty wiesz”. Na koniec młodzież z klas 5i  i 8a zaprezentowała spektakl „Dziewczynka z zapałkami”.

Jasełka wprowadziły wszystkich w bożonarodzeniowy nastrój. Przed nami jeszcze świętowanie w gronie najbliższych.