Jaselka 8

Jasełka Bożonarodzeniowe

W ten dzień 2000 lat temu… – Jasełka Bożonarodzeniowe

W dniu 20.12.2013r. w klasie „0” b odbyło się spotkanie wigilijne, na którym dzieci miały możliwość prezentacji tematycznego programu artystycznego z udziałem zaproszonych gości.

Prezentowanej historii narodzin Jezusa towarzyszyło poznanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, symboliki wigilijnych potraw oraz ozdób choinkowych.

W pierwszym etapie spotkania wychowawca powitał zaproszonych gości – rodziców, dziadków, dyrekcję, panią rytmiczkę oraz przedstawił cel spotkania. Następnie odbyła się inscenizacja programu artystycznego w wykonaniu dzieci, które dzięki występowi mogły rozwijać własną inwencję twórczą w zakresie działań aktorskich oraz czerpać radość ze wspólnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia w gronie najbliższych.

Szanując tradycję rodzinną i chrześcijańską pani dyrektor Anna Rakoczy złożyła świąteczne oraz noworoczne życzenia dzieciom i gościom. Pani wychowawczyni dołączając się do życzeń pani dyrektor zaprosiła do wigilijnego stołu na wspólny poczęstunek przy akompaniamencie kolęd.

Dziękujemy za liczny udział gościom, pani dyrektor oraz pani Ani Zakrzewskiej, która wspierała nasz występ od strony muzycznej.

Anna Kubiak