20244 06 06 Kopernik 00

Inspirujący czwartek, czyli klasy 1 w CNK

W dniu 6 czerwca 2024 r. uczniowie klas 1a oraz 1b spędzili cały dzień na eksperymentowaniu, doświadczaniu i wszelkiemu „kombinowaniu” w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Już na samym wejściu dzieci przywitał interaktywny robot Da Vinci, z którym można było sobie uciąć miłą pogawędkę. Atrakcji na wszystkich wystawach nie sposób było zliczyć, jednak wyjątkowo dużym zainteresowaniem naszych uczniów cieszyła się przestrzeń poświęcona optyce, a szczególnie jeden eksponat – lustro ze „znikającą” postacią.

Koniecznie trzeba też wspomnieć o Teatrze Wysokich Napięć, gdzie dzieci obejrzały wyjątkowy spektakl przybliżający tematykę prądu. Przede wszystkim prądu, ale nie tylko – bo w CNK w każdym zakamarku przeplatają się ze sobą różne dziedziny nauki. Wielkie wrażenie zrobiła na wszystkich klatka Faradaya – dzięki niej w bezpieczny sposób można było oglądać niezwykłe wyładowania elektryczne! I to z bardzo, bardzo bliska!

Po ekscytujących zabawach i intensywnym zwiedzaniu wszyscy razem wybraliśmy się na relaksujący spacer po Bulwarach Wiślanych i przeprowadziliśmy „kontrolę” nowo otwartej kładki dla pieszych nad rzeką. Kontrola została zakończona wynikiem pozytywnym – widoki na Warszawę były naprawdę piękne.

To był bardzo intensywny, ale przede wszystkim inspirujący i fajny dzień!

Wyjazd został dofinansowany z funduszu Zielonych Klas.

Wychowawczynie: J. Gołaszewska, M. Łoś