INFORMACJA DLA RODZICÓW UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

Szanowni Państwo,

informujemy, że:

• wszystkie dzieci z rejonu naszej szkoły zostały przyjęte,
  • listy uczniów z przydziałem do poszczególnych klas pierwszych wywieszone zostaną na drzwiach wejściowych do szkoły od ul. Poniatowskiego w dniu 30.08.2022 r. do godz. 12.00.

Szkoła zapewnia wszystkim uczniom bezpłatne podręczniki i materiały ćwiczeniowe z zakresu edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego.

Podręczniki do nauki religii kupują rodzice we własnym zakresie.

Podręcznik dla uczniów kl. 1:

W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego – red. Ks. R. Szewczyk; Wydawnictwo Katechetyczne

WYPRAWKA

1. strój galowy – obowiązuje na uroczystościach rozpoczęcia i zakończenia roku szkolnego, podczas wybranych uroczystości szkolnych oraz w każdy piątek

a. dziewczynki – biała bluzka, granatowa lub czarna spódnica

b. chłopca – biała koszula, granatowe lub czarne spodnie

2. zeszyt w 3 linie, zeszyt w kratkę – 16-kartkowe (obłożone i podpisane)

3. dzienniczek – zeszyt 16-kartkowy w kratkę (obłożony i podpisany). Prosimy o wpisanie na pierwszej stronie podstawowych informacji: imię, nazwisko ucznia, klasa,  wychowawca, numery telefonów do rodziców/opiekunów)

4. 1 teczka z gumką:  na karty pracy (noszona w plecaku) na karty pracy indywidualnej

5. teczka plastyczna (usztywniona/walizeczka):

• blok rysunkowy z białymi kartkami
  • blok rysunkowy z kolorowymi kartkami
  • blok techniczny z białymi kartkami
  • blok techniczny z kolorowymi kartkami
  • kredki ołówkowe – 12 kolorów
  • kredki bambino (w małym pudełku)
  • plastelina
  • farby plakatowe (8-12 kolorów) akwarele
  • pędzle 3 sztuki: gruby, średni, cienki
  • kubeczek na wodę
  • 1 ryza papieru xero na każdego ucznia

6. strój gimnastyczny w worku – spodenki + bawełniany T-shirt

7. piórnik: 2 zatemperowane ołówki (miękkie), kredki – podstawowy zestaw kolorów, temperówka z pojemnikiem, gumka do ścierania, linijka, nożyczki z zaokrąglonymi końcami, klej w sztyfcie

Prosimy o podpisanie wszystkich przyborów imieniem i nazwiskiem dziecka.

Uczniów obowiązuje obuwie wymienne z jasną podeszwą (najlepiej na rzepy), które będzie zostawiane w szatni. Worek ucznia powinien być podpisany.