Puchar

I miejsce w „Wołomin – moja mała Ojczyzna”

Dnia 3 października 2014 roku klasa 3 i gimnazjum, jako reprezentacja szkoły wzięła udział w grze terenowej „Wołomin – moja mała Ojczyzna”, której organizatorem był Zespół Szkół Ekonomicznych w Wołominie. W rajdzie wzięło udział 7 drużyn.

Zabawa zaczęła się o 8 rano w siedzibie ZSE. Tam zostaliśmy miło powitani przez gospodarzy i dostaliśmy mapę rajdu. Naszym zadaniem było odwiedzać punkty kontrolne, poszerzać tam swoją wiedzę o Wołominie i powiecie wołomińskim, a następnie odpowiadać na pytania, wykonywać ciekawe zadania. Punkty kontrolne wyznaczono przy następujących miejscach: Plac 3 Maja w Wołominie, Skwer im. Bohdana Wodiczki, Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich, rezerwat Grabicz, OSiR „Huragan”, Urząd Miasta oraz Galeria Przy Fabryczce. Uczestników gry terenowej serdecznie ugościł burmistrz Wołomina Pan Ryszard Madziar, który chętnie opowiedział nam o swojej pracy. Każdy otrzymał od Pana Burmistrza także mapy powiatu wołomińskiego oraz inne drobne upominki.

Zabawa była świetna, humory nam dopisywały. Wiele się nauczyliśmy i dowiedzieliśmy o naszym mieście.
Mieliśmy też dużo szczęścia, bo przez cały dzień towarzyszyła nam piękna słoneczna pogoda. Organizatorzy przygotowali wszystko perfekcyjnie.

Po przejściu całej trasy rajdu zadowoleni dotarliśmy do Ekonomika, gdzie czekał na nas poczęstunek, herbata i upominki. Przez cały czas dobrze się bawiliśmy nie czując ducha rywalizacji, a miłą i przyjacielską atmosferę. Tym bardziej ucieszył nas fakt, że to reprezentacja naszej szkoły zajęła zaszczytne pierwsze miejsce.

Mariola Sobolewska