2023 10 Sulejówek 0

Historyczna przygoda w Sulejówku

11 października 2023 r uczniowie klasy 6a oraz 6c wraz z paniami: M.Szulim, I.Kurpiewską, Z.Saks wybrali się na autokarowa wycieczkę do Sulejówka.

Muzeum Józefa Piłsudskiego, położone wśród ogrodu historycznego przywitało nas wystawą stałą w nowoczesnych salach edukacyjnych. Prezentowała ona życie Marszałka na szerokim tle historyczno-społecznym i została podzielona na pięć galerii chronologicznych: Ziuk, Wiktor, Komendant, Naczelnik i Marszałek, oraz szóstą galerię – Symbol – odnoszącą się do pamięci o Józefie Piłsudskim, do pozostawionego przez niego dziedzictwa, a także istniejących wokół postaci mitów i symboli.

Uczniowie klas: 6a i 6c brali udział w oprowadzaniu angażującym, które składało się z dwóch części: Historia zaklęta w kufrze oraz Rzeczy mówią. Opowieść o Józefie Piłsudskim.

Zajęcia stworzone przez zespół pasjonatek edukacji historycznej i obywatelskiej prowadziły dwie doświadczone edukatorki i specjalistki. Po zapoznaniu się z biografiĄ Naczelnika uczestnicy mieli czas na przygotowanie własnej wystawy o nim (na podstawie uzyskanych w ciągu lekcji muzealnej wiedzy), po czym  przy pomocy pani edukatorki i swoich nauczycielek zaprezentować ją na forum.

Wszystko udało się znakomicie! Zapowiada się wielu kuratorów wśród uczniów!

Maria Szulim