Aktualności ZS4

Grupa Wsparcia dla Rodziców

Spotykając się na co dzień z dużą potrzebą rozmowy rodziców dzieci z niepełnosprawnością, a także chęcią wymiany doświadczeń, dzielenia się trudnościami, ale również radościami, jakie niosą kolejne dni, utworzyliśmy przy Zespole Szkół nr 4 w Wołominie Grupę Wsparcia dla Rodziców Dzieci z Niepełnosprawnością oraz z trudnościami wychowawczymi, edukacyjnymi.

Uczestnicy dostarczają sobie nawzajem emocjonalnego wsparcia oraz praktycznej pomocy w radzeniu sobie z problemem wspólnym dla wszystkich członków. Mogą oni sobie powiedzieć: „Ja dokładnie wiem jak się czujesz!”.

Grupa jest otwarta – uczestnictwo nie wymaga uprzedniego zapisania się. Spotkania grupy odbywają się raz w miesiącu. Są to spotkania otwarte, co oznacza, że można do grupy dołączyć w dowolnym momencie.

Poza osobistym wsparciem uzyskiwanym ze wspólnego spotkania w grupie, koordynatorzy mogą oferować dodatkowe usługi, np. w formie informatorów zamieszczanych na stronie internetowej szkoły (zakładka INTEGRACJA „grupa wsparcia rodziców”) redagowane przez uczestników, aktualności na temat leczenia, adresy i terminy spotkań, inne informacje, nt. grupy.

Spotkanie otwierające odbędzie się 01.10.2014 r. –  środa, o godzinie 16.00 w sali 218 na terenie Gimnazjum.

Małgorzata Czeżyk – Czyżycka