Aktualności ZS4

Gminne Święto Pieczonego Ziemniaka

Dnia 28.10.2009r. w  Ossowie odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka.
Wzięli w nim udział uczniowie z naszej szkoły pod opieką p. I. Wawrzaszek i p. A. Morawskiej. Organizatorzy ogłosili następujące konkursy: kompozycja plastyczna przestrzenna, kompozycja plastyczna płaska, potrawa ziemniaczana
z przepisem na wesoło, forma artystyczna – piosenka, skecz, przedstawienie. Uczennice klasy 6i: M. Prokopowicz, K. Godlewska i A. Puchalska mogą poszczycić się zajęciem I miejsca w konkursie artystycznym. Zaprezentowały piosenkę z własnymi słowami i muzyką przygotowaną przez panią A. Zakrzewską.

II miejsce w konkursie plastycznym zajęła M. Dowalla z kl. 6i. Wykonała plakat
z hasłem: „Ziemniak nie zając, nie ucieknie, lecz ostygnie”. Natomiast III miejsce
w konkursie kulinarnym zajęła M. Chojecka z klasy 5a, która napisała przepis
na wesoło oraz wykonała sałatkę z ziemniakami. Organizatorzy przygotowali również poczęstunek, którego bohaterem był ziemniak. Można było skosztować kopytek, ziemniaków pieczonych, klusek śląskich, pierogów, placków ziemniaczanych itd. Imprezie towarzyszyły liczne, zabawne konkursy, np.: rzucanie ziemniakiem, stempelek z ziemniaka, najdłuższa obierka itd. Wygrać można było pyszne słodycze. Na koniec uczniowie wraz z nauczycielami wyszli na środek i zaczęli śpiewać znane piosenki. Był to bardzo udany dzień, nigdy go nie zapomnimy.

Klaudia Godlewska kl. 6i