Aktualności ZS4

Gimnazjaliści ZS4 najlepsi w Polsce

Kolejny już raz Wyższa Szkoła Ekonomiczno – Turystyczna w Szczecinie była gospodarzem Ogólnopolskiego Konkursu LMiR „Młodzież na Morzu”, którego głównym organizatorem był Zarząd Główny Ligi Morskiej i Rzecznej.

Finały Ogólnopolskiego Konkursu Młodzież na Morzu odbyły się 21 maja 2011 roku, a Honorowy Patronat nad Konkursem przyjęła Pierwsza Dama RP Pani Anna Komorowska.

Konkurs odbywa się w kilku kategoriach wiekowych – szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne. Jego celem jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy o morzu i rzekach oraz ich gospodarczym wykorzystaniu, ochronie środowiska wodnego, żeglarstwie,  Marynarce Wojennej, zasłużonych dla Polski Ludziach Morza, Pomorzu Zachodnim.
W tym roku Zespół Szkół nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marynarki Wojennej RP w Wołominie reprezentowali dwaj uczniowie II klasy gimnazjum: Grzegorz Szlachta i Marcin Rutkowski, pod opieką pani Moniki Włodarczyk, którzy podjęli zarówno rywalizację indywidualną, jak i grupową.

Po części oficjalnej nastąpiła pierwsza część konkursu – „Wiedza o Morzu” i „Wiedza o Pomorzu Zachodnim”.

Uroczysty obiad, a po nim w nerwowej, ale przyjaznej atmosferze ogłoszenie dziesięciu najlepszych w każdej kategorii i druga część zmagań, która wyłonić miała zwycięzców i spacer po Szczecinie. A po nim? Wielkie emocje. Ogłoszenie wyników i wręczenie pucharów. Dla Naszej Szkoły to były wspaniałe chwile! Przewodniczący komisji konkursu ogłosił, że najlepszym wśród gimnazjalistów został Grzegorz Szlachta, zdobywając I miejsce w konkursie „Wiedza o Morzu 2011”. W nagrodę otrzymał bilet na wspaniały rejs.

Nasza reprezentacja dumnie odebrała także Puchar Anny Komorowskiej za I miejsce wśród rywalizacji wszystkich szkół gimnazjalnych.

Nasi uczniowie, przygotowywani pod okiem pana Grzegorza Krupy zostawili konkurencję daleko w tyle. Jesteśmy z nich bardzo dumni.
Gratulujemy im wiedzy i wytrwałości.

Monika Włodarczyk