2024 05 28 Angielski 00

Finał gminnego konkursu w języku angielskim

27 maja 2024r. odbył się finał gminnego konkursu w języku angielskim „Wołomin, Historia, Mieszkańcy i Okolice” zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Wołominie. Konkurs został objęty Patronatem Burmistrz Wołomina Pani Elżbiety Radwan.

Do konkursu przystąpiło pięcioro uczniów naszej szkoły. Wszystkim uczniom udało się przejść przez I etap konkursu, tj. rozwiązanie testu online w języku angielskim, dotyczącego historii Wołomina.

Czworo uczniów, pod okiem Pani Katarzyny Wołowskiej, przystąpiło do II etapu, w którym uczestnicy przedstawiali w języku angielskim prezentacje multimedialne na wybrany przez siebie temat związany z Wołominem i okolicami. W konkursie uczestniczyło 11 uczniów z klas VI-VIII ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marynarki Wojennej RP w Wołominie oraz Sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Wołominie.

Każdy z uczestników w ciekawy sposób przedstawił wybrany temat, jednak jury w składzie: P. Katarzyna Piwniak, P. Agnieszka Wydryszek, P. Zofia Piwniak i P. Katarzyna Wołowska, najwyżej oceniło prezentację ucznia klasy 8i Bernarda Kowalczuka, który z wielką pasją opowiadał o założycielu naszego miasta – Henryku Konstantym Woyciechowskim.

II miejsce zajął uczeń Szkoły Podstawowej nr 5 Adrian Zych, a III miejsce uczennica klasy 7b Aleksandra Łyjak z naszej szkoły.

Wyróżnienie otrzymała również uczennica klasy 7b Paulina Dryjańska.

Dyplom za przejście do II etapu konkursu otrzymali uczniowie klasy 7i – Aleksandra Dąbrowska-Ciupa oraz Tomasz Jaworski.

Dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Panią Burmistrz wręczyły Dyrektor Sportowej Szkoły nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Wołominie Pani Małgorzata Posmyk oraz pracownik ZEASiP w Wołominie Pani Dorota Pergoł.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Katarzyna Wołowska