2023 Apel Ekol 04

Dzień Ziemi w naszej szkole i wystawa prac

Międzynarodowy Dzień Ziemi przypada na 22 kwietnia 2023r. i jest to święto swoistej równowagi, mogącej pomóc w odrzuceniu wzajemnych różnic między ludźmi odmiennych ras i religii, których celem jest ratowanie naszej planety.

Problemy ochrony środowiska są bliskie uczniom i gronu pedagogicznemu Szkoły Podstawowej nr 4 im. Marynarki Wojennej RP. W tym roku obchody Dnia Ziemi przebiegały w dwóch etapach: uroczysta akademia i dwa konkursy ekologiczne: techniczny „Drugie życie odpadów – ekozabawka” i plastyczny „Na ochronie środowiska nasz zdrowie zyska”.

Dnia 26 kwietnia uczniowie „zielonej klasy” 3a oraz 8c pod opieką nauczycieli
p. Jadwigi Gołaszewskiej i Beaty Mrozowskiej wystawili spektakl pt. „Ratujmy naszą Ziemię”. Błękitną planetę odwiedzili Kosmici, których przeraziło to, w jaki sposób ludzie niszczą swoje otoczenie i rodzimy ekosystem.

Podczas akademii organizatorzy nagrodzili zwycięzców wcześniej wspomnianych konkursów. Oto ich wyniki:

kategoria I-III:

• I – Michał Małkowski – 3a
  • II – Sonia Żelazowska -3b
  • III -Antonina Sitkowska -2b

kategoria IV –VIII:

• I – Maja Dybka – 6a
  • II – Zuzanna Bereda – 4c
  • III – Łukasz Kominek – 4c

KONKURS TECZNICZNY – ekologiczna zabawka:

• I – Zuzanna Bereda – 4c
  • II – Kacper Bróździak – Jaruga – 5i i Aleksander Stepień – 4i
  • III – Julia Doromoniec – 5a i Szymon Stępień -7a
  • wyróżnienie: Alksandra Dąbrowska – Ciupa – 6i.

Beata Mrozowska

Pracę plastyczne wykonane do konkursu ekologicznego
„Nowe życie odpadów-ekozabawka” z okazji Dnia Ziemi.