DS 03

Dzień Sybiraka w Wołominie

Dnia 16 września 2017r. w Powiatowym Centrum Dziedzictwa i Twórczości w Wołominie odbyły się powiatowe uroczystości z okazji Dnia Sybiraka.

Zespół Szkół Ekonomicznych w Wołominie zwrócił się z prośbą do dyrekcji naszej szkoły o pomoc
w realizacji oprawy muzycznej tej uroczystości.

Wspólnie z uczniami ZSE wystąpiła Wiktoria Chmielewska, uczennica klasy VII b naszej szkoły, która zaśpiewała i zagrała pieśń pt.: „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”.

Obok krótkiej opowieści o losach sybiraków, wspaniałego monologu naszej byłej uczennicy Julii Wiśniewskiej, uczniowie odśpiewali także Hymn Sybiraków oraz pieśń pt.: „Żeby Polska była Polską”.

Uroczystość przygotowała nasza była nauczycielka języka polskiego, obecnie nauczyciel ZSE –
p. Elżbieta Lewkowicz wspólnie z p. Anną Zakrzewską.

Spotkanie zakończyło się owacjami na stojąco, młodzież otrzymała szereg gratulacji oraz obietnicę zaproszenia na występy do IPN.

A nasza pani dyrektor Anna Rakoczy jak zwykle ocierała łzy ze wzruszenia…

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy uczestniczyć w tej, jakże ważnej uroczystości.

Pisali o nas na stronie Powiatu Wołomińskiego

Dzien_Sybiraka_2017