Aktualności ZS4

Dzień Świadomości Autyzmu w naszej szkole

30 marca nasz społeczność szkolna szkoła obchodziła Dzień Świadomości Autyzmu na znak solidarności z osobami z autyzmem. Tego dnia w szkole królował niebieski kolor. Każdy z wychowawców zorganizował w klasie zajęcia poświęcone tematyce autyzmu wykorzystując wykonaną specjalnie na to wydarzenie prezentację. Celem powyższych działań jest podniesienie świadomości dzieci i młodzieży, budowanie zrozumienia i akceptacji dla osób, które zmagają się z tym zaburzeniem na co dzień.

Dzień ten był niezwykłą okazją do zrozumienia, nauka akceptacji, a przede wszystkim tolerancji wobec osób z autyzmem i jego spektrum. Dodatkowym zadaniem dla uczniów było kolorowanie serc z puzzli w odcieniach koloru niebieskiego, jako symbolu tegoż święta.

Oby również na co dzień przyświecał nam hasło: JESTEŚMY RÓŻNI, LECZ RÓWNIE WAŻNI

Zobacz galerię obrazków

Anna Czuba

Podczas obchodów wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach Laboratorium Przyszłości.