Obce 12

Dzień Języków Obcych

W dniu 12.02.2013r. w Zespole Szkół Nr 4 odbył się Dzień Języków Obcych.  W  uroczystości tej wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej od klas II do VI. Na wstępie pani Lilianna Gocłowska-Kintop powiedziała kilka zdań o Dniu Języków Obcych w naszej szkole, który jest obchodzony od trzech lat. Przez pierwsze dwa lata był on przeznaczony dla uczniów Gimnazjum i przygotowywany także przez gimnazjalistów. Zwyczajem lat ubiegłych, tak i w tym roku uczniowie przedstawili program w trzech językach: w języku rosyjskim, francuskim i angielskim. Złożyły się na niego kolędy, piosenki, wiersze oraz  przedstawienia. Dekoracje sali były również wykonane w tych trzech językach.

Na początku swój program zaprezentowali uczniowie z klas Va, Vb i Vi. Wykonali oni dwie piosenki i dwie kolędy w języku rosyjskim. Program ten został przygotowany pod  opieką dwóch naszych pań rusycystek, pani Heleny Strzelczyk i pani Marii Szulim.

Następnie uczniowie klasy IVc zaśpiewali piosenkę i wyrecytowali wiersz w języku francuskim.
Opiekę nad tym programem objęła pani Agnieszka Misztal ucząca języka francuskiego.

W części angielskiej uczennice klasy VIa i VIb zaśpiewały piosenkę świąteczną zatytułowaną „Merry Christmas Everyone” i zatańczyły przy jej dźwiękach. Nad przygotowaniem tego programu czuwała pani Agata Kopania – anglistka.

Uczniowie klasy IIIb i IIIc  zaśpiewali piosenkę świąteczną pt. „Christmas Song” oraz kolędę „Cicha Noc” – „Silent Night”. Nad przygotowaniem tego programu czuwała pani Lilianna Gocłowska-Kintop.

I na koniec uczniowie klasy IIa, pod bacznym okiem pani Anny Fabisiak, wystąpili z przedstawieniem  Czerwonego Kapturka – „Little Red Riding Hood”.

Na zakończenie pani Lilianna Gocłowska-Kintop podziękowała wszystkim nauczycielom języków obcych: Helenie Strzelczyk,Marii Szulim, Agacie Kopania, Liliannie Kintop, Agnieszce Misztal, Annie Fabisiak  i wszystkim uczniom za przygotowanie uroczystości.

Mamy nadzieję, że program przygotowany przez młodszych uczniów naszego Zespołu Szkół podobał się widzom i był na równie wysokim poziomie, jak programy przygotowywane w poprzednich latach, przez uczniów Gimnazjum.
Do zobaczenia i usłyszenia za rok.

Lilianna Gocłowska-Kintop

Oto fotorelacja