2024 04 DJO 07

Dzień Języków Obcych w naszej szkole

Dnia 24 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Celem tego święta jest promowanie różnorodności językowej i kulturowej. Język obcy to narzędzie porozumienia i zrozumienia. Doskonale wiedzą o tym nasi uczniowie, którzy chętnie uczą się języka angielskiego, francuskiego i rosyjskiego. Każdego roku prezentują swoje umiejętności w czasie uroczystego apelu. To już jest tradycja w ,,Czwórce’’.

Tegoroczna uroczystość była zorganizowana w formie pokazu mody światowej. Uczniowie klas 1-3 i 4-8 zaprezentowali różne kolekcje mody francuskiej, angielskiej i ukraińskiej.

Konferansjerzy ciekawie przedstawiali gwiazdy naszego szkolnego czerwonego dywanu. Precyzyjnie opisywali w trzech językach części ich garderoby. Całość uroczystości uświetniła znakomita oprawa muzyczna. Uczniowie śpiewali piosenki, wykonywali tańce narodowe tj. ,,cancan’’ i taniec irlandzki. Uczennica z klasy 7b – Zuzanna Kudlik, przy akompaniamencie pianisty – Michała Biernackiego z klasy 7a, pięknie zaśpiewała piosenkę
w języku francuskim – ,,Coeur’’. Zwieńczeniem panelu artystycznego było rozdanie nagród
i dyplomów za najlepsze prace w konkursie plastyczno-językowym.

Kontynuacją dnia języków obcych były popołudniowe warsztaty kulinarne. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowywali potrawy znane i lubiane w wielu krajach. Na naszych stołach królowały hamburgery, kebaby z dodatkami, pielmieni, szaszłyki z owoców egzotycznych i pyszne kolorowe pancakes. Dziękujemy wszystkim uczniom za aktywny udział w występach i warsztatach. Podziwiamy wasze wszechstronne umiejętności.

Nauczyciele języków obcych SP nr 4