2023 Dzień Jezyk 005

Dzień Języków Obcych

23 kwietnia 2023r. w naszej szkole odbył się kolejny już Dzień Języków Obcych. Uczniowie prezentowali swoje umiejętności w trzech językach: angielskim, ukraińskim i francuskim.

Dzieci z klas trzecich przebrane za postaci z bajek zadawały publiczności pytania typu „Kim jestem i z jakiej bajki pochodzę?”. Starsze klasy dały popis aktorstwa przedstawiając scenkę pt. „An English Class”. W języku francuskim zaprezentowano przedstawienie pt. „L’ecole des magiciens”. Znaną wszystkim bajkę Ch. Prerrsulta „Wróżki” zaprezentowały dzieci z Ukrainy.

Całości dopełniły piękne stroje młodych aktorów oraz dekoracja oddająca klimat teatru. Scena ozdobiona była ręcznie wykonanymi maskami i afiszami teatralnymi.

Społeczność szkolna przyjęła aktorów serdecznie a gromkie brawa były nagrodą za wspaniałe występy!

Działania uczniów koordynowały nauczycielki języków – panie: M. Szulim, A. Jarzębska, K. Wołowska, K. Pulanecka, A. Kopania, J. Tomkiewicz.

Oto kilka fotek:

Podczas spotkania wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach Laboratorium Przyszłości.