Dzien Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

W tym roku Dzień Edukacji Narodowej w Naszym Mieście świętowano przez kilka dni.

W pierwszym dniu do Miejskiego Domu Kultury został zaproszony gość specjalny profesor Jacek Pyżalski, pedagog specjalny, profesor na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, nauczyciel i wychowawca z wieloletnim doświadczeniem. Poprowadził wykład dla dyrektorów i nauczyciel” Jak sensownie radzić sobie z przemocą rówieśniczą w szkole?” a następnie odbyło się spotkanie dla rodziców nt.: „Co jako rodzice powinniśmy wiedzieć o relacjach rówieśniczych i przemocy w szkole?”

Kolejnego dnia, 13 października nauczyciele mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w kolejnej uroczystości. Dzień Edukacji Narodowej, popularnie nazwanym Dniem Nauczyciela jest niezwykłym czasem refleksji nad naszym zawodem, czasem podsumowań, refleksji, aby przypomnieć sobie czemu każdego dnia stajemy przy „tablicy”. Każdy z nauczycieli codziennie oddaje cząstkę siebie, aby kształcić nowe pokolenia. Dziś rola nauczyciela nie sprowadza się tylko do nauczania, ale współtworzenia procesu wychowawczego wspólnie z rodzicami. Uczniowie, którzy przychodzą do nas, jako małe dzieci, szukają poczucia bezpieczeństwa, wsparcia, opieki, a wychodzą, jako młodzi ludzie, którzy powoli sami tworzą swoją przyszłość, swoją samodzielność. Jesteśmy pełni nadziei, że zatrzymają na zawsze wspomnienie nauczyciela, który był dla nich przewodnikiem, na którego zawsze mogli liczyć. Nauczyciela, który obok wzoru, zasady gramatycznej, czy definicji, pokazywał im coś więcej, uczył, że mogą więcej.

Spotkanie w Miejskim Domu Kultury było również wyjątkowe dla Pani Dyrektor, która została doceniana, za wysiłek, opiekę nad uczniami i nauczycielami oraz swoją wielozadaniowość, którą codziennie wykorzystuje napotykając coraz to nowe wyzwania. Kolejnym równie ważnym wyróżnieniem było otrzymanie przez naszego wspaniałego nauczyciela współorganizującego kształcenie integracyjne, panią Małgorzatę Czeżyk-Czyżycką nagrody Burmistrza. Pani Małgorzata dała się poznać szkole jako świetny specjalista, codziennie ucząc dzieci i młodzież tolerancji, akceptacji. Pani Marta Rygało w tak zacnym gronie otrzymała akt na nauczyciela mianowanego oraz złożyła uroczyste ślubowanie.

Zwieńczeniem tej niezwykłej uroczystości był koncert pana Tomasza Steńczyka z zespołem aranżującego utwory Agnieszki Osieckiej.

Wyróżnionym serdecznie gratulujemy, życzmy kolejnych sukcesów i dalszej pasji do wykonywania tego pięknego zawodu. Choć czasem bywa trudno, pamiętajmy, że po każdej burzy wreszcie zaświeci słońce.

Zobacz galerię obrazków

Zespół do Spraw promocji