DD 2

Dzień Dziecka w naszej szkole

Jednym z ważniejszych aspektów w życiu człowieka jest zdrowie. Dlatego też, uczniowie klas IV-VI kontynuowali realizację projektu „Trzymaj formę”. Organizatorkami akcji były: opiekun Samorządu Szkolnego – p.Bożena Kowalewska i nauczyciel przyrody – p.Agata Morawska. Celem projektu jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania nawyków prozdrowotnych wśród uczniów i ich rodzin poprzez promocję zdrowego stylu życia i zbilansowanej diety.

Uczniowie zaprezentowali przepisy na sałatki owocowe i warzywne. Samodzielnie wykonali apetyczne przekąski. Warunkiem było użycie tylko zdrowych produktów (owoców, warzyw, jogurtów itp.). Dzieci wykonały również plakaty promujące zdrowy styl życia. Wszystkie przysmaki zaprezentowały na forum szkoły. Każdy z uczniów miał możliwość skosztowania ich i podzielenia się z innymi wrażeniami smakowymi. Po degustacji zostały puste naczynia, które były dowodem na to, że poczęstunek dzieciom bardzo smakował.

Następnie uczniowie wzięli udział w turnieju sportowym, w którym zaprezentowali swoją sprawność fizyczną. Wszyscy dobrze się bawili, a swoim zaangażowaniem dali impuls do kontynuacji działań w przyszłym roku szkolnym.

Agata Morawska