Pielegniarka2

Cykl spotkań z panią pielęgniarką

W oddziałach zerowych „0”b i „0”c w miesiącu wrześniu rozpoczął się cykl spotkań z panią pielęgniarką, która jak co roku kształtuje u przedszkolaków postawy prozdrowotne.

Temat pogadanek to: zasady zdrowego odżywiania, wpływ higieny na stan zdrowia człowieka oraz rola ruchu w życiu człowieka.

„Żeby zdrowym być jak ryba, trzeba jeść kasze, owoce, warzywa,
Nie czekoladki i landrynki, ale owocowe i warzywne witaminki.
Żeby zdrowym być, trzeba też o czystość dbać, codziennie się myć
i ubranka swoje prać.
Po co mają krążyć plotki, że czyściejsze od nas kotki?
Zdrowy, czysty przedszkolaczek lubi biegać, chętnie skacze,
Wie to każdy zuch, że dla zdrowia potrzebny jest ruch.”

Zajęcia praktyczne umożliwiły wyrabianie umiejętności dbania o swoje zdrowie poprzez: prawidłowe mycie rąk, rozumienie potrzeby mycia rąk, a także znajomości sytuacji, w których należy myć ręce.  Dzieci wiedzą, jak właściwie zachować się podczas kaszlu oraz kataru – w przypadku braku chusteczki higienicznej, unikać sytuacji grożących zarażeniem drugiej osoby.
Utrwaliły zasady bezpiecznego współżycia w grupie, jak też kształtowały odpowiedzialność za innych poprzez własne postępowanie.

Uwieńczeniem zajęć była przygotowana przez panie: pielęgniarkę Małgorzatę Wnuk oraz wychowawczynie – Annę Kubiak i Annę Czuba, niespodzianka w postaci sałatki owocowo-warzywnej, którą dzieci zjadły ze smakiem.

Anna Kubiak